Jaký byl náš první rok na trhu?

Autor Jan Fabini

Jaký byl náš první rok na trhu?
Jaký byl náš první rok na trhu?

Naše nádobí jsme uvedli na trh zhruba před patnácti měsíci. Rok 2020 byl naším prvním rokem a rád bych se s Vámi podělil o mé dojmy z něj.

Co pro mne osobně bylo nejtěžší, co nám udělalo naopak největší radost, jaký okamžik definoval náš postup a na co se od nás můžete těšit nadále?

V našem nádobí vaří už více než 3000 z Vás

V našem prvním roce jsme zpracovali a odeslali přes 6000 kusů nádobí, ve kterém vaří už více než 3000 z Vás.

Takové podpory si vážím. Vnímám ji jednak jako důkaz toho, že opravdu kvalitní a nadčasové nádobí se skvělými vlastnostmi, vyrobené za férových podmínek a nabízené za dostupné peníze na trhu chybělo, a druhak jako příležitost se Vám odvděčit tím, že veškeré prostředky a úsilí investujeme do toho, abychom naše produkty a služby ještě posouvali.

Vaše opora je obecně to první, co si vybavím, promítám-li si zpětně toto období.

Naše první kolekce měla množství nedostatků, které nám vzhledem k náročnosti a velikosti výroby nádobí trvalo delší čas vyřešit. Dodnes bojujeme s ideálním balením, průběžným naskladňováním a téměř každý den řešíme nějaké nové, menší, nebo větší nepříjemnosti. Doposud se nám však nestalo, že by to někdo nepochopil, a naopak se nám od Vás dostává pochopení, pozitivní energie a prostor.

Již tvoříme malý tým a vyrábíme kompletně v Evropě

Zatímco na úplném začátku jsem byl víceméně na všechno sám, v průběhu minulého roku se ke mně s přibývajícím zájmem o naše produkty začali přidávat lidé, kteří věří mé myšlence. Jsme stále opravdu malý tým, ale postupně se mně uvolňují ruce a můžu věnovat větší množství času tomu nejpodstatnějšímu, a sice přípravě a vývoji nových produktů, dalšímu směřování naší značky a podobně.

V roce 2020 jsme uvedli tři nové kolekce. Dvě z nich obsahovaly standardně nádobí z vícevrstvé nerezové oceli a jedna naše první nože, které jsme připravili společně s jedním francouzským výrobcem.

Již vyrábíme kompletně v Česku, Itálii a zmíněné Francii, a také jsme zapracovali na našem internetovém obchodu, prezentaci našich produktů a celkové vizuální komunikaci naší značky.

Stále probíhající situace s virem

Nedokážu přesně zhodnotit, jaký vliv na nás měla stále probíhající situace s virem. Vzhledem ke krátké existenci totiž bohužel nemáme výsledky za rok předešlý. Pocitově mám však za to, že lidé začali více vařit doma, a tak měnili nádobí za kvalitnější. Hleděli na materiály a jejich certifikace, na tepelné vlastnosti nádobí, a zkrátka nechtěli již dále výrobky, které se jim po roce rozpadnou v ruce.

Na druhou stranu jsme zažili dlouhé výpadky dodávek materiálů, forem, pokles hodnoty naší koruny a další nepříjemnosti, které vedly ke zpožděním ve výrobě, nedostatkům našeho nádobí, a hlavně zdražením materiálů a nutnosti zdražení některých našich produktů.

Když však sleduji jiné, opravdu zasažené obory podnikání, nedovolil bych si jakkoliv stěžovat a myslím, že máme velké štěstí i v tomto. Ať je to tak, či onak, přeji Vám všem pevné zdraví.

Nové produkty v roce 2021

Pro rok 2021 máme v plánu řadu věcí. Hned na Nový rok jsme uvedli naše první porcelánové stolní nádobí Arta. To bylo jednou z 6-8 nových kolekcí, které bychom Vám v tomto roce rádi představili. V trendu rozšiřování naší nabídky budeme tedy pokračovat.

Můžete se těšit například na nové nože, skvělé kuchyňské náčiní, unikátní pekáče, nebo další dosud nenabízené typy a rozměry nádobí z vícevrstvé nerezové oceli. Na ty se já osobně těším mimořádně, protože jsme do nich vložili veškeré dosavadní zkušenosti, poznatky, a jejich příprava nás stála už hodně úsilí a peněz.

Ačkoliv budeme pracovat i s materiály, jako je olivové dřevo, len a sklo, vícevrstvá nerezová ocel bude stále na prvním místě.

Nové kolekce budeme prezentovat formou našich standardních zvýhodněných předprodejů. Chcete-li být u toho, určitě Vám doporučuji sledovat naše sociální sítě, nebo se rovnou přihlásit do newsletteru (viz níže), v rámci kterého pro naše fanoušky zveřejňujeme produktové novinky často o 1-2 dny dříve, informujeme o tom, na čem zrovna pracujeme, a také průběžně připravujeme i různé další výhody.

Prezentace produktů, výroby, pohodlnější nakupování a používání nádobí

Kromě nových produktů máme pro tento rok v plánu pokračovat na úpravách našeho internetového obchodu a prezentaci našich produktů.

Rádi bychom Vás také virtuálně pozvali do výroby, ať detailněji odhalíme proces vzniku vícevrstvého nádobí, nožů a dalších produktů. Do této chvíle jsme to dělali velmi nárazově a nesouvisle, nicméně už v průběhu února, nebo března by se to mělo zlepšit.

Poslední větší téma, které máme v plánu, je publikace dalšího obsahu o vaření v opravdu kvalitním nádobí z nerezové oceli.

Ačkoliv je nerezová ocel jednoznačný favorit mezi profesionálními kuchaři, nejpoužívanější materiál v kuchyni vůbec, a kvalitně zpracované nerezové nádobí nabídne bezkonkurenční vlastnosti, mnoho lidí se ho stále obává a raději dává přednost méně kvalitnímu nádobí s různými povrchy, které mnohdy nevydrží déle než rok, nebo dva.

Strach z přilnavosti a podobné obavy jsou však u nerezu zbytečné a rádi bychom pokračovali ve zveřejňování našich doporučení, v rámci kterých se tomuto tématu věnujeme, a díky kterým snad budete mít možnost posunout úroveň Vašeho vaření zase o kousek výše.

Jsme stále na začátku

Jsme stále hodně na začátku a každý den děláme vše proto, abychom nejen mohli pokračovat v tom, co děláme, ale také abychom naši hodnotu, kterou se Vám snažíme přinášet, ještě zvětšovali.

Doufám, že se budeme těšit tak obrovské podpoře od Vás i v roce 2021, že pro Vás naše kroky budou srozumitelné, a hlavně, že se Vám naše nové produkty budou líbit. To je ostatně to nejpodstatnější.

Byl bych rád, kdyby se náš malý tým rozrostl o další kolegy, a kdybychom se začali připravovat na rozšíření do zahraničí. Jedním z hnacích motorů je pro nás také určitě to, že bychom za hranicemi rádi ukázali, že i v Česku umíme vyvinout a uvést na trh kvalitní a unikátní nádobí.

Věříme, že pro nadčasové nádobí z kvalitních materiálů, které zlepší Váš požitek z vaření, vydrží generace, a i přesto zůstane dostupné, je na trhu prostor. Stejně tak věříme v prodej přímo Vám, bez dalších přeprodejců, kvůli kterým bychom museli zvyšovat marže a ceny, jak tomu bylo doposud standardně zvykem.

Ještě jednou Vám děkuji moc za Vaši dosavadní podporu. Jako vždy budu moc rád za Vaši zpětnou vazbu, a kdybychom Vám mohli s čímkoliv pomoct, jsme Vám k dispozici.

Fabini Jan