Jak dopadl předprodej kolekce Lucca?

Autor Jan Fabini

Jak dopadl předprodej kolekce Lucca?
Jak dopadl předprodej kolekce Lucca?

Po více než dvou měsících skončil zvýhodněný předprodej naší nové kolekce Lucca. Nebyl pro nás prvním, ale oproti předchozím byl v něčem odlišný.

S novou kolekcí totiž plánujeme zůstat a pracovat dlouho. Jejich 9 kusů nádobí, které jsme uvedli jako první, rozhodně nemělo být posledních. Proto jsme Vám v rámci předprodeje představili také jednotlivé milníky, které šlo vždy splnit daným počtem předobjednaných sad Lucca, a jejichž plněním jste nám pomáhali v přípravě výroby nových velikostí a typů nádobí.

Vaše podpora byla skvělá a dohromady jste předobjednali přes 1000 kusů nádobí, což představovalo více než 130% splnění prvního milníku. Už v průběhu jsme tedy začali připravovat podklady pro nové kousky a ihned po dokončení výroby a doručení všech předobjednávek necháme vyrobit formy a zahájíme výrobu.

Jak průběžně informuji, aktuální předobjednávky budeme vyřizovat v červnu, v červenci a v srpnu. A co se rozšíření kolekce Lucca týká, půjde-li vše dobře, měli bychom zveřejnit nový předprodej zhruba v říjnu, načež bychom nádobí doručovali před Vánocemi. Vzhledem k aktuální situaci je však náročné cokoliv předpovídat, a je také možné, že 450 sad první části kolekce Lucca, které nyní zpracováváme, bude pro letošní rok úplně poslední. V takovém případě by nové nádobí bylo bohužel až v první polovině příštího roku.

Druhá část kolekce Lucca a její přípravy

Za splnění 130 % prvního milníku jsme dle tabulky slíbili přednostní přípravu nových nerezových mís, napařováku a vložky na těstoviny. Vzhledem k Vaší zpětné vazbě a zájmu o jiné konkrétní produkty z ostatních milníků, jsme se však rozhodli, že zkusíme druhou část kolekce Lucca rozšířit.

Druhá sada Lucca tedy bude obsahovat:

  • sadu nerezových mís o průměrech 16, 20 a 24 cm,
  • univerzální napařovací vložku na 20-22-24 cm průměry,
  • pekáč z vícevrstvé nerezové oceli,
  • wok pánev o průměru 30 cm,
  • nízký kastrol o průměru 24 cm a objemu 4,5 litru
  • a vyšší kastrol o průměru 24 cm a objemu 6 litru.

S kolegy už v posledních týdnech na přípravě nových produktů pracujeme. Na kastroly nebudeme potřebovat nové formy a vycházíme z již hotových hrnců. Výkresy jsme tak měli hotové brzy. 

U woku a pekáče jsme vycházeli z již stávajících rukojetí, nicméně jsme hledali řešení pro pohodlnější úchop, dostatek prostoru mezi okrajem nádobí a rukojetí, napojení na nové tvary těla, vhodné úhly a podobně. Máme za sebou mnoho iterací, 3D tisků, ... a stále rukojeti ladíme. Na některé z návrhů se můžete podívat níže.

Co se mís a napařováku týká, navrhovali jsme je zcela z gruntu, a také je budeme ještě dokončovat.

Jak jsem popisoval ve článcích o výrobě našeho nádobí, jedná se stále o ranou fázi příprav nového nádobí. Po dokončení výkresů nás čeká ještě řada dalších kroků, například prototypování a výroba forem, které zaberou několik měsíců.

Jménem celého týmu vám děkuji moc za vaši průběžnou podporu a pochopení aktuální situace a delších čekacích lhůt na naše produkty. Budeme rádi za vaši zpětnou vazbu na chystané produkty a pokud byste v naší nabídce ocenili ještě produkty jiné, tak nám neváhejte napsat také.

Za 2 týdny se budu těšit u dalšího pravidelného příspěvku. Doufám, že už při příležitosti odesílání prvních předobjednaných sad.