Napsali o nás


O příborech, porcelánu a předprodeji

Naše příbory jsou vyrobené z kvalitní leštěné nerezové oceli. Zaměřili jsme se zejména na příjemný úchop a design. Jsou jemné, subtilní a nadčasově tvarované.

Nový porcelán Tera jsme vyvinuli ve spojení s proslulým karlovarským výrobcem G. Benedikt, který dokázal zhmotnit naši představu o vzhledu a kvalitě zpracování. Vznikla tak promyšlená sada na stolování, jejíž jednotlivé kousky mají více způsobů užití. S příbory se perfektně doplňuje.

Zvýhodněný předprodej poběží do 31. října. Objednávky doručíme do Vánoc. Více o produktech níže.

Průvodce novinkami

1. Elegantní příbory s jemným designem

Příbory jsou vyrobeny stejně jako naše nádobí z kvalitní nerezové oceli s nejvyšším možným poměrem chromu a niklu 18/10. Společně tak tvoří promyšlený celek, který bude ozdobou vašeho každodenního, ale i svátečního stolování. Příbory jsou subtilní, tloušťka vidličky a lžíce je pouhé 3 mm. I přes to jsou perfektně vyvážené a velmi pohodlně se drží. Jsou leštěné do vysokého lesku, což jim dodává elegantní vzhled. Nejlépe vyniknou v kombinaci s naším nádobím a porcelánem.

2. Kovaný jídelní nůž s kvalitním ostřím

Jídelní nůž, který je součástí našeho nového setu příborů, je vyroben z oceli označené číslem 420, jejíž použití zajišťuje velkou pevnost a odolnost. Díky tomu velmi snadno ukrojíte i tužší jídla, jako je třeba hovězí steak. Nůž je kovaný a dostatečně ostrý. Díky použitému materiálu navíc jeho ostří zůstane dlouhodobě v perfektním stavu. Nůž je delší než ostatní příbory a zajišťuje tak pevný úchop a snadnější manipulaci.

3. Představujeme nový porcelán - vzory, barvy a tvary

Barvy, které dlouhodobě charakterizují značku Fabini, jsou vínová a zelená. Jejich odstíny dostaly své místo i při tvorbě nových vzorů na náš porcelán. Každý kus projde při svém zrodu rukama mnoha řemeslníků. Snažili jsme se, aby se toto ruční zpracování ve vzoru odráželo. Celá řada nového porcelánu je ovlivněna jednoduchým italským stylem.

4. Tři velikosti misek pro rozmanité využití

Misky jsou vyrobené hned ve třech různých velikostech. Největší o průměru 17 cm nahrazuje polévkový talíř, ale lze ji využít velmi různorodě. Střední miska má průměr 13 cm a poslouží na servírování salátů nebo příloh. Stejně dobře ji využijete na nejrůznější snídaňová jídla. Ta nejmenší má pouhých 8 cm a až si do ní na grilovací party nandáte dip či drobné pochutiny, ihned pochopíte, v čem spočívá její kouzlo.

5. Víčko na skladování i jako dezertní talířek

Potraviny v miskách můžete jednoduše skladovat bez použití zbytečných obalových materiálů díky plochým víčkům. Ta lze ovšem využít také jako doplňkové dezertní talířky, což učiní z jinak sporadicky využívaného nádobí váš oblíbený kousek. Celá sada je navíc navržena tak, aby ji bylo možné co nejkomfortněji poskládat, jednotlivé kusy do sebe přesně zapadají.

6. Mělké talíře s jemně zaoblenými hranami

Připravili jsme pro vás menší dezertní talíř o průměru 20 cm a talíř na hlavní chod o průměru 26 cm. Jejich servírovací část je oproti běžným talířům zvětšena o okraje, které se zaoblují až na úplné hraně. Tento prvek je nejen praktický, ale zároveň určuje krásný ladný tvar nádobí. Originální dekor pak talířům dodává nevšední vzhled. Servírované pokrmy na nich vypadají dokonale.

7. Vysoká odolnost a jednoduchá údržba

Porcelán je díky několikanásobnému vypálení při teplotě až 1 400 °C velmi tvrdý a odolný. Na stupnici tvrdosti se s hodnotou 8 z 10 dostává hned za nejtvrdší materiály zastupované diamantem a korundem. Dekor se nanáší pod glazuru, takže se údržbou nesmyje ani nepoškodí. Porcelán nevyžaduje speciální zacházení. Lze jej mýt běžnými prostředky i v myčce. Příbory z nerezové oceli mají dlouhou životnost a udržují se také zcela jednoduše. Nepotřebují žádnou zvláštní péči a můžete je mýt v myčce. Pokud je budete chtít před servírováním vyleštit, doporučujeme použít octovou vodu.

Jak se náš porcelán a příbory vyrábí?

Nová řada příborů a porcelánu v narozeninovém předprodeji

K našemu 2. výročí jsme vytvořili elegantní příbory Cava a zcela novou svěží řadu porcelánu Tera. Obě novinky skvěle doplňují naše nerezové nádobí. Můžete je zakoupit v předprodeji do konce října s doručením do Vánoc.

  • 25 let záruční doba
  • Prodloužená lhůta vrácení do 31. 1. 2022
  • Doprava zdarma nad 2500 Kč