Napsali o nás


O příborech, porcelánu a předprodeji

Naše příbory jsme vyrobili z kvalitní leštěné nerezové oceli. Při jejich navrhování jsme se zaměřili zejména na příjemný úchop a design. Jsou jemné, subtilní a originálně tvarované.

Nový porcelán Tera vznikl ve spojení s proslulým karlovarským výrobcem G. Benedikt, který dokázal zhmotnit naši představu o vzhledu a kvalitě zpracování. Vznikla tak promyšlená sada na stolování, jejíž jednotlivé kousky mají více způsobů užití. Třeba víčko na misku můžete použít jako dezertní talíř či pro uchování pokrmů v lednici.

Zvýhodněný předprodej nových příborů a porcelánu poběží do 31. října. Objednávky začneme odesílat v průběhu listopadu. Pro detaily o konkrétních produktech pokračujte níže.

Průvodce novinkami

1. Elegantní příbory s jemným designem

Příbory vyrábíme z nerezové oceli s nejvyšším poměrem chromu a niklu 18/10. Jsou subtilní, tloušťka vidličky a lžíce je pouhé 3 mm. I přes to se velmi pohodlně drží. Nůž je delší, těžší a má propracované ostří, takže s ním s lehkostí nakrájíte třeba hovězí steak. Příbory jsou leštěné do vysokého lesku, což jim dodává elegantní vzhled. Potěší vás nejen při každodenním stolování, ale rozzáří i sváteční tabuli.

2. Tři velikosti misek pro rozmanité využití

Misky jsou vyrobené hned ve třech různých velikostech. Největší o průměru 17 cm nahrazuje polévkový talíř, ale lze ji využít velmi různorodě. Střední miska má průměr 13 cm a poslouží na servírování salátů nebo příloh. Stejně dobře ji využijete na nejrůznější snídaňová jídla. Ta nejmenší má pouhých 8 cm a až si do ní na grilovací party nandáte dip či drobné pochutiny, ihned pochopíte, v čem spočívá její kouzlo.

3. Víčko na skladování i jako dezertní talířek

Potraviny v miskách můžete jednoduše skladovat bez použití zbytečných obalových materiálů díky plochým víčkům. Ta lze ovšem využít také jako doplňkové dezertní talířky, což učiní z jinak sporadicky využívaného nádobí váš oblíbený kousek. Celá sada je navíc navržena tak, aby ji bylo možné co nejkomfortněji poskládat, jednotlivé kusy do sebe přesně zapadají.

4. Vzory, barvy a tvary

Barvy, které dlouhodobě charakterizují značku Fabini, jsou fialová a zelená. Jejich odstíny dostaly své místo i při tvorbě nových vzorů na náš porcelán. Každý kus projde při svém zrodu rukama mnoha řemeslníků. Snažili jsme se, aby se toto ruční zpracování ve vzoru odráželo. Celá řada nového porcelánu je také ovlivněna jednoduchým italským stylem. Z něj vyplývá také inspirace dekoru tvarem těstovin.

5. Dva druhy mělkých talířů s jemně zaoblenými hranami

Připravili jsme pro vás menší dezertní talíř o průměru 20 cm a talíř na hlavní chod o průměru 26 cm. Jejich servírovací část je oproti běžným talířům zvětšena o okraje, které se zaoblují až na úplné hraně. Tento prvek je nejen praktický, ale zároveň určuje krásný ladný tvar nádobí. Originální dekor pak talířům dodává nevšední vzhled. Servírované pokrmy na nich vypadají dokonale.

6. Péče o příbory a porcelán

Příbory se udržují velmi jednoduše. Nepotřebují žádnou zvláštní péči a můžete je mýt v myčce. Pokud budete chtít příbory před servírováním vyleštit, doporučujeme použít kapku octové vody. S porcelánem je to podobné. Také nevyžaduje speciální zacházení. Lze jej mýt běžnými prostředky i v myčce, a to včetně víček, která nemají ze spodní strany klasickou lesklou glazuru.

Jak se náš porcelán vyrábí?

Nová řada příborů a porcelánu v narozeninovém předprodeji

K našemu 2. výročí jsme vytvořili elegantní příbory Monti a zcela novou svěží řadu porcelánového stolního nádobí Tera. Obě novinky můžete zakoupit v předprodeji do konce října. Doručení předpokládáme v první polovině listopadu.

  • 10 let záruční doba
  • 30 dní na vyzkoušení a vrácení
  • Doprava zdarma nad 2500 Kč