Jak to začalo?

V roce 2019 jsem si všimnul, kolik je mezi námi nadšenců do vaření. Zaujalo mne to, a rozhodl jsem se založit internetový obchod s nádobím. Bohužel jsem ale rychle přišel na to, že na trhu není takové, které by vyhovovalo mým požadavkům.


Narazil jsem buď na nádobí cenově dostupné, ale z nekvalitních materiálů vyrobené na druhém konci světa. Nešlo použít v troubě nebo na některých typech vařičů, bylo jednovrstvé, s plasty, mělo špatný tepelný rozvod, krátkou životnost i další nedostatky.


Anebo jsem narazil naopak na nádobí, které je co do kvality materiálů, tepelného rozvodu, zpracování, životnosti a dalších vlastností skvělé. Při vaření podpoří, ale kvůli zbytečně luxusním a nepraktickým materiálům, a také vysokým maržím a maržím přeprodejců, stojí i desítky tisíc korun.

Já chtěl toto nadčasové nádobí, které se stane ozdobou Vaší kuchyně, zlepší Váš požitek z vaření, přežije generace, a přesto zůstane dostupné. Bylo mi jasné, že pokud budu na své vizi trvat, musím nádobí vyrobit a prodávat sám.


Začal jsem se bavit s kuchaři, oslovil a navštívil desítky výrobců, hledal ty nejvhodnější materiály, a po více než roce a několika prototypech dokončil první sadu nádobí, která splňovala vše, co jsem si představoval.


Na naše nádobí poskytujeme 25letou záruku, 30denní lhůtu na vyzkoušení a případné vrácení, a při nákupu nad 3500 Kč také dopravu zdarma.


Vyrábíme v Itálii, Česku a Francii. O tom ale detailněji níže.


Jan Fabini, zakladatel


Napsali o nás


Jak vyrábíme naše nádobí?

Naše nádobí vyrábíme v Itálii u jezera Como. Jeho výroba však začíná vždy v Praze, kdy se pouštíme do prvních kreslených návrhů jednotlivých typů, nebo kolekcí, které nám na trhu chybí.


Typicky vycházíme z tradičních francouzských a italských výrobků, které se osvědčily svými bezkonkurenčními tepelnými vlastnostmi, odolností a životností. Promyšlenými detaily toto nadčasové nádobí přizpůsobujeme dnešní době, děláme ho praktičtější a dostupné pro běžnou domácnost.


Ze zpracovaných nákresů vytváříme 3D modely pro lepší představu o výsledném výrobku a vychytání všech nedostatků.


Jak první fáze vypadá?

Když jsme s modelem spokojeni, investujeme do forem na samotná těla a rukojeti, bez kterých bychom se neobešli. Zároveň objednáváme vzorky materiálů a zpracováváme první funkční nádobí.


Funkční prototypy testujeme a případně provádíme finální úpravy. Jakmile je vše v pořádku, objednáváme materiály i komponenty a zahajujeme výrobu.


Nádobí lisujeme z jednoho kusu pětivrstvé nerezové oceli s hliníkem. Tělo tvarujeme do posledních detailů, jako je uzavírání a vychylování okrajů nebo kartáčování či leštění. Poté nýtujeme rukojeti, a nakonec přidáváme logo a objemové měrky.

Od konce roku 2020 nabízíme i další produkty, jako jsou nože nebo stolní nádobí. Ty připravujeme společně s tradičními výrobci ve Francii, nebo u nás v Česku. O jejich výrobě i vlastnostech se dočtete v popisu jednotlivých výrobků.