První reklama, stárnu?

Autor Jan Fabini

První reklama, stárnu?
První reklama, stárnu?

Od uvedení mé značky Fabini na trh uběhlo přesně 36 dní. Dle zpětné vazby soudím, že jsem nebyl jediný, komu na trhu chybělo takové nádobí, které jsem se rozhodl vyrábět. To je pro mne dosud nejhezčí a nejdůležitější zjištění.

Moc si vážím veškeré podpory, které se mně od lidí dostává. Ať už v podobě nákupu mého produktu nebo právě zmiňované zpětné vazby.

Nikdy jsem nad založením značky nádobí nepřemýšlel jako o obchodní příležitosti. Chtěl jsem vyrobit produkt, který mně na trhu chyběl a vlastně jsem vůbec nevěděl, jestli se mnou někdo tento pocit sdílí.

Přiznávám, že to není úplně zodpovědný přístup, nicméně po zkušenosti z mé první firmy, kde jsem si vyzkoušel přesný opak, bych to už ani jinak neuměl. Kvalitní produkt je pro mě dnes alfa a omega, každopádně bez prodeje a peněz by nejenže nešel inovovat, ale hlavně na trhu vůbec nepřežil. 

V prvním měsíci fungování jsem sdílel mé nádobí a příběh tak nějak přirozeně na sociálních sítích a tomto blogu. Všimli si mne někteří z autorů blogů o vaření a párkrát se mně dostalo podpory ve formě jejich sdílení. Mimo to jsem v tomto týdnu navštívil redakci časopisu Apetit, kde jsem měl skvělou příležitost představit mé produkty, přičemž by o nich snad i mohl v dalším díle vyjít článek, což je skvělý a děkuju za to všechno! 

Fabini_Apetit

Foto: Já v redakci Apetitu se skvělou paní Darinou Sieglovou :)

Takový postup se mně moc líbí. Jak už to ale bývá, tak má i své nevýhody, a sice že je velmi nepředvídatelný a mnohdy těžko ovlivnitelný. A právě tahle kombinace by mně téměř znemožňovala dlouhodobě fungovat. Pokud bude o mé nádobí zájem a já budu mít šanci vyrábět další, musím například vývoj a výrobu plánovat. A přesně proto potřebuju i jiné cesty, jak moji značku a produkty sdílet.

Možností je hodně, rád bych ale zůstal na internetu a šel na to postupně, od menších reklamních kampaní. Zjištění, zda bude taková cesta fungovat, pro mě bude minimálně stejně důležité jako to, které jsem zmiňoval na začátku článku. Stále je to pouze první měsíc a ani zdaleka nemám nic jisté.

Budu dělat všechno pro to, aby to dobře dopadlo a hned jak budu mít první výsledky, tak se s vámi o ně podělím. 

Mimochodem. Ta změna mého přístupu. To už stárnu? 🤔