Má dosavadní prezentace a první video

Autor Jan Fabini

Fabini_první video
Fabini_první video

V předešlém článku jsem sliboval tvorbu kvalitnějšího obsahu pro vás. Obzvlášť jsem pak zmiňoval první video, na kterém se objevím já sám, a abych ani tady nezůstal u prázdných slov, právě toto video jsem už zpracoval a rád bych ho s vámi sdílel dnes.

Ještě předtím se ale krátce vrátím ani ne o dva měsíce zpátky, kdy jsem si pomalu nedokázal představit, že budu veřejně publikovat svoji fotku. Cítil jsem se dobře při celodenní práci na počítači, kterou jsem speciálně dříve vykonával a vlastně jsem původně ani neplánoval, že budu své produkty a značku prezentovat tak, jak je tomu dneska.

Přestože jsem tak nějak tušil, že by to byla ta nejlepší možná cesta, neuměl jsem si to představit a možná se i trochu obával. Nebyl jsem si úplně jistý, jestli bude o naše nádobí zájem, když řeknu, že za tím vším jsem vlastně jenom já a hrstka kolegů, kteří mně čas od času pomůžou nebo dají zpětnou vazbu. Stejně tak jsem nevěděl, jestli se mně chce takovou změnu udělat a jestli chci vykročit ze stínu, na který jsem byl zvyklý. Protože jsem byl a pořád jsem relativně ''stydlivej typ''. 😊

Na druhou stranu opravdu nerad zůstávám ve svojí komfortní zóně a mám rád nové výzvy, o čem ostatně vypovídá i to, co dělám a bez čehož bych se asi ani do výroby vlastního nádobí nepustil. 

Zlom a rozhodnutí vydat se touto cestou přišly průběžně. Zjistil jsem, že bez úplné upřímnosti a autenticity to (minimálně mně) nepůjde.

Stejně, jako nejsem schopen nabídnout výrobek, o kterém nejsem 100% přesvědčený, kterému jsem nevěnoval všechno, co jsem mohl a který nevnímám jako jiný než zbylé produkty na trhu, tak jsem zjistil, že bych neuměl vymýšlet a psát pravidelné příspěvky, tyto články na blog, pravidelný páteční newsletter a podobně. Nutno podotknout, že nemám pocit, že by to všechno bylo dokonalé a bez prostoru ke zlepšení. Spíš naopak. O tom ale zase jindy.

Jsem stále na začátku a zjišťuju, jaké formy komunikace a prezentace mně sedí více a jaké méně. Video pak vnímám jako další pomyslnou metu a hodně na něj do budoucna sázím. Myslím si, že z něj může být ten nejlepší prostředek pro naše společné sdílení.

Tentokrát jsem v něm sice jenom zopakoval příběh, který už s nejvyšší pravděpodobností znáte a ukázal nádobí, o kterém vám píšu také stále dokola. Plánuju už ale další natáčení a rád bych skrz pravidelná videa do budoucna sdílel mnohem více. Třeba rady a tipy o nádobí, které vám čas od času posílám a ke kterým jsem doposud musel hledat videa cizí, ne úplně vyhovující.

Přestože to pro mne bylo ještě nedávno nepředstavitelné, musím se přiznat, že jsem k celé videotvorbě přistupoval dost pragmaticky.

Bylo mi jasné, že nebude vůbec jednoduché si sednout před kameru a začít povídat něco, co má hlavu a patu. Stejně tak jsem předem věděl, že první video bude při nejmenším hodně vtipné, což se mně také potvrdilo.

Na druhou stranu jsem ale přesvědčen, že pravidelností a cvičením to bude do budoucna lepší, a proto jsem to nechtěl odkládat a prostě jsem se do toho pustil.

Pokud o mé produkty bude zájem a já budu moct pokračovat v tom, co dělám, rád bych si veřejně vypíchnul tři body, kterých bych chtěl u videí dosáhnout a které se mně u prvního videa nepodařily:

 • Autenticita: Tu vnímám jako nejdůležitější a k té směřuji. Rád bych co nejdříve nahrával bez předepsaných scénářů a nutnosti věty předčítat. Zatím na sebe totiž působím jako kombinace mladého Horsta Fuchse a finančního poradce (kterých bych se nerad dotknul). 😊
 • Lepší barvy: Barevnost a celková atmosféra v tomto videu nesedí k mojí značce a produktu. Věřím, že budou lepší už v příštím videu.
 • Pravidelnost: Jak často budu natáčet nedokážu v tuto chvíli říct. Určitě ale chci, aby to bylo pravidelně. 

Na video se můžete podívat tady:

 

 

Jako vždycky budu nesmírně rád, pokud mi na něj dáte zpětnou vazbu. Zároveň, máte-li jakákoliv přání a nápady, o čem mám další videa a články tvořit, tak mně je, prosím, neváhejte napsat. Neberu to na lehkou váhu.

Děkuju vám moc za veškerou podporu, které se mně dostává a doufám, že jsem vám alespoň trochu zlepšil den. Kdyby cokoliv, jsem vám kdykoliv k dispozici a budu se těšit u dalšího článku!


Zůstaňme v kontaktu

Tipy o nádobí, vaření a novinky o naší značce odesíláme i e-mailem. Čas od času k nim navíc přidáme i nějakou speciální akci, kterou jinde nesdílíme.

Abyste zprávy dostávali také, stačí se k odběru zapsáním e-mailu zdarma registrovat:


 • Milý mladý tvůrče nádobí.
  Pročtl jsem patrně všechny Vaše články blogu. U některých jsem přičinil pár poznámek ke gramatice veden snahou napomoci dokonalejšímu jazyku Vašeho obchodu a s nadějí, že nebudete tyto mé korektorské připomínky brát úkorně. Videoprezentace zajisté nejsou dokonalé, ale domnívám se, že pro Vás budou dalším přirozeným kanálem komunikace se svými klienty či zákazníky.
  Proto bych Vaší pozornosti doporučil věnovat péči o psaný projev, neboť stavba jeho jazyka je poněkud jiná, nežli stavba hovorové řeči, i když v rámci blogu se může hovorovému jazyku poněkud přibližovat.
  Děkuji za Vaši snahu a těším se na další Vaše příspěvky a hlavně další výrobky.
  :-)
  P.S.: letos již mám rozhodnuto, jaký dárkem se potěším ještě před Vánoci – bude to sada nádobí Vaší produkce. Vypadá moc dobře a vzhledem k Vaší pečlivosti, empatii k Vaším výrobkům a Vašemu nadšení, s nímž budujete svou značku, bude patřit k ozdobám mé kuchyně. Jsem toho názoru, že tohle nádobí bude v mé kuchyni zcela jistě škoda stohovat ve skříňkách, ale s vystavit je patřičnou dávkou hrdosti a pýchy pěkně kousek vedle kousku jako kuchyňské šperky!
  Ať se Vám nádobí daří a nám ať se to v něm dobře vaří …

  Eduard Pawlica dne

 • Dobrý večer pane Fabini,
  já si myslím, že napoprvé to nebylo tak špatné! Možná trochu nervozity, to je ale naprosto pochopitelné.
  Myslím, že další video bude určitě už bez nervozity a držím Vám palce.

  Lída Svatková

  Lida Svatková dne

 • Dobry den,
  I kdyz jsem jeste nic nekoupila, nebot jsem zatim dostatecne nadobim saturovana, tak vam fandim. Video se povedlo, je to od srdce, tak je mila i mala nervozita.
  Moc vam drzim palce, a i kdyz bych mohla byt asi i vase babicka, tak ocenuji odvahu. Kdysi jsme s manzelem take zacinali, tak vim, co to obnasi.
  Hezky vikend a hodne uspechu.
  M. Pechova

  Marta Pechova dne

Musí být před zveřejněním schválen.

x