Má dosavadní prezentace a první video

Autor Jan Fabini

Fabini_první video
Fabini_první video

V předešlém článku jsem sliboval tvorbu kvalitnějšího obsahu pro vás. Obzvlášť jsem pak zmiňoval první video, na kterém se objevím já sám, a abych ani tady nezůstal u prázdných slov, právě toto video jsem už zpracoval a rád bych ho s vámi sdílel dnes.

Ještě předtím se ale krátce vrátím ani ne o dva měsíce zpátky, kdy jsem si pomalu nedokázal představit, že budu veřejně publikovat svoji fotku. Cítil jsem se dobře při celodenní práci na počítači, kterou jsem speciálně dříve vykonával a vlastně jsem původně ani neplánoval, že budu své produkty a značku prezentovat tak, jak je tomu dneska.

Přestože jsem tak nějak tušil, že by to byla ta nejlepší možná cesta, neuměl jsem si to představit a možná se i trochu obával. Nebyl jsem si úplně jistý, jestli bude o naše nádobí zájem, když řeknu, že za tím vším jsem vlastně jenom já a hrstka kolegů, kteří mně čas od času pomůžou nebo dají zpětnou vazbu. Stejně tak jsem nevěděl, jestli se mně chce takovou změnu udělat a jestli chci vykročit ze stínu, na který jsem byl zvyklý. Protože jsem byl a pořád jsem relativně ''stydlivej typ''. 😊

Na druhou stranu opravdu nerad zůstávám ve svojí komfortní zóně a mám rád nové výzvy, o čem ostatně vypovídá i to, co dělám a bez čehož bych se asi ani do výroby vlastního nádobí nepustil. 

Zlom a rozhodnutí vydat se touto cestou přišly průběžně. Zjistil jsem, že bez úplné upřímnosti a autenticity to (minimálně mně) nepůjde.

Stejně, jako nejsem schopen nabídnout výrobek, o kterém nejsem 100% přesvědčený, kterému jsem nevěnoval všechno, co jsem mohl a který nevnímám jako jiný než zbylé produkty na trhu, tak jsem zjistil, že bych neuměl vymýšlet a psát pravidelné příspěvky, tyto články na blog, pravidelný páteční newsletter a podobně. Nutno podotknout, že nemám pocit, že by to všechno bylo dokonalé a bez prostoru ke zlepšení. Spíš naopak. O tom ale zase jindy.

Jsem stále na začátku a zjišťuju, jaké formy komunikace a prezentace mně sedí více a jaké méně. Video pak vnímám jako další pomyslnou metu a hodně na něj do budoucna sázím. Myslím si, že z něj může být ten nejlepší prostředek pro naše společné sdílení.

Tentokrát jsem v něm sice jenom zopakoval příběh, který už s nejvyšší pravděpodobností znáte a ukázal nádobí, o kterém vám píšu také stále dokola. Plánuju už ale další natáčení a rád bych skrz pravidelná videa do budoucna sdílel mnohem více. Třeba rady a tipy o nádobí, které vám čas od času posílám a ke kterým jsem doposud musel hledat videa cizí, ne úplně vyhovující.

Přestože to pro mne bylo ještě nedávno nepředstavitelné, musím se přiznat, že jsem k celé videotvorbě přistupoval dost pragmaticky.

Bylo mi jasné, že nebude vůbec jednoduché si sednout před kameru a začít povídat něco, co má hlavu a patu. Stejně tak jsem předem věděl, že první video bude při nejmenším hodně vtipné, což se mně také potvrdilo.

Na druhou stranu jsem ale přesvědčen, že pravidelností a cvičením to bude do budoucna lepší, a proto jsem to nechtěl odkládat a prostě jsem se do toho pustil.

Pokud o mé produkty bude zájem a já budu moct pokračovat v tom, co dělám, rád bych si veřejně vypíchnul tři body, kterých bych chtěl u videí dosáhnout a které se mně u prvního videa nepodařily:

  • Autenticita: Tu vnímám jako nejdůležitější a k té směřuji. Rád bych co nejdříve nahrával bez předepsaných scénářů a nutnosti věty předčítat. Zatím na sebe totiž působím jako kombinace mladého Horsta Fuchse a finančního poradce (kterých bych se nerad dotknul). 😊
  • Lepší barvy: Barevnost a celková atmosféra v tomto videu nesedí k mojí značce a produktu. Věřím, že budou lepší už v příštím videu.
  • Pravidelnost: Jak často budu natáčet nedokážu v tuto chvíli říct. Určitě ale chci, aby to bylo pravidelně. 

Na video se můžete podívat tady:

 

 

Jako vždycky budu nesmírně rád, pokud mi na něj dáte zpětnou vazbu. Zároveň, máte-li jakákoliv přání a nápady, o čem mám další videa a články tvořit, tak mně je, prosím, neváhejte napsat. Neberu to na lehkou váhu.

Děkuju vám moc za veškerou podporu, které se mně dostává a doufám, že jsem vám alespoň trochu zlepšil den. Kdyby cokoliv, jsem vám kdykoliv k dispozici a budu se těšit u dalšího článku!